Czy wiecie, że...
#1. Chociaż psy zostały udomowione około 33 tysięcy lat temu, to do dziś zachowały swoje pierwotne instynkty - wyją do księżyca i zbierają się w stada.
#2. Człowieka można zidentyfikować po odcisku palców, a psa po odcisku jego nosa.
#3. Badania pokazały, że psy z łatwością potrafią odczytać emocję na twarzy swojego właściciela.
#4. Psi nos jest tysiąc razy bardziej czuły na zapachy niż nos człowieka.
#5. Psy odróżniają kolory, ale o wiele gorzej niż człowiek. Mogą odróżnić żółty i niebieski, ale czerwony i zielony widzą jako żółto-szary.
#6. Wilgotność nosa ma dla psa ogromne znaczenie. To właśnie dzięki wilgotności potrafi on określić skąd dobiega zapach. Im pies ma dłuższy nos, tym bardziej efektywny jest jego system schładzania.
#7. Normalna temperatura psiego ciała wynosi od 37,5 do 39 stopni Celsjusza. Tempo bicia serca waha się w granicach 60-120 uderzeń na minutę.
#8. Silny instynkt stada u psa powoduje, że uważa on swojego właściciela za przywódcę. (chyba, że za dużo pozwalacie swojemu psu :D )
#9. Najnowsze badania przeprowadzone w szpitalu w niemieckim Schillerhöhe udowodniły, że psy potrafią rozpoznać zapach niektórych związków organicznych w ciele człowieka, które świadczą o obecności nowotworu.
#10. Milion amerykańskich psów zostało spadkobiercami fortun swoich zmarłych właścicieli.
#11. Psom, podobnie jak i ludziom, szkodzi dym papierosowy. Może on wywołać u nich choroby dróg oddechowych, alergię i raka płuc.
#12. Wystraszony pies przyjmuje specjalną pozycję. Chowa ogon między nogami, żeby stłumić zapach gruczołów, które pełnią rolę "dowodu osobistego".
#13. Psom nie wolno jeść czekolady, ponieważ zawiera toksyczną dla nich teobrominę, która może spowodować silne zatrucia nie tylko u psa, ale również u konia, papugi i kota.
#14. Psy potrafią odczuwać zazdrość. W ich organizmie wytwarzana jest oksytocyna odpowiedzialna za umiejętność wyrażania uczuć.
#15. Psy z dłuższą mordą żyją dłużej niż np. mopsy i buldogi. (a to dlatego, że mopsy, i inne, mogą mieć problemy z oddychaniem)
#16. Psy myślą na poziomie dwuletniego dziecka i mogą się uczyć. Im mądrzejsza rasa, tym więcej komend może zapamiętać.
#17. Burza wytwarza specyficzną częstotliwość dźwięku, którą wychwytuje psie ucho i której odbiór może być bolesny dla zwierzaka.
#18. Zastanawialiście się dlaczego psy robią kółka, zanim położą się na swoim posłaniu? To kolejny przejaw instynktu - w taki sposób dziki pies układa trawę i roślinność w wygodne miejsce do spania.
#19. Proces pocenia odbywa się u człowieka na całym ciele, a u psów tylko na łapach.
#20. Psy również miewają czkawkę, jeśli jedzą lub piją zbyt szybko.
#22. Psy nie potrafią odczuwać winy, ale mogą czuć się źle z powodu gniewu swojego właściciela.
#23. Głaskanie psa i zabawa z nim może obniżać wysokie ciśnienie.
#24. Psie łapy mogą pachnieć jak kukurydziane czipsy, bo dzięki ciągłemu kontaktowi z ziemią znajduje się na nich wiele mikroorganizmów. Kiedy pies się spoci i ochładza przez łapy, jego kończyny zaczynają pachnieć jak popcorn, orzechy albo spocone skarpety.
#25. Bezpańskie psy w Rosji nauczyły się jeździć metrem do miejsc, gdzie znajdują więcej pożywienia. (Rosja :D )
#26. Kolczatki i obroże z kolcami zostały wymyślone przez starożytnych Greków w celu ochrony psiego gardła od kłów wilka.
#27. Hieny może i są podobne do psów, ale ich parszywa natura od razu zdradza, z kim mają więcej wspólnego - z kotami.
#28. Psy ratownicze i policyjne uczy się odróżniać bycie na służbie i czas "po pracy", kiedy mogą się bawić do woli.
#29. Pies przewodnik potrafi niczym żołnierz w czasach zasadniczej służby wojskowej sikać i robić dwójkę na komendę. Wszystko po to, by jego właściciel był gotowy do posprzątania po nim.
#30. Psy nie lubią być obejmowane, ponieważ położenie kończyn na ich ciele kojarzy im się z fizyczną dominacją. (czy Wasz pies denerwuje się, kiedy go przytulacie? Już wiecie dlaczego)
#31. Psy posiadają trzy pary powiek - górną, dolną i specjalną membranę nawilżającą i chroniącą oko.
źródło: http://joemonster.org/art/27748
A oto kości (?) psa:
Ok ja kończę . Papa
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz